Prowadzenie spraw karnych w Szczecinie

Prawo karne

Prawo karne adwokat Szczecin - oferta kancelarii prawnej Wojciechowski&Stopa

Sprawy z zakresu prawa karnego nie należą do najłatwiejszych. Wiąże się to z ich złożonością, a niektóre z nich bywają dosyć skomplikowane, więc nie obejdzie się bez specjalistycznej pomocy prawnika. Nasza kancelaria adwokacka działa na rynku od dwudziestu lat. Przez dwie dekady przeprowadziliśmy masę spraw z zakresu prawa karnego i mamy na tym polu duże doświadczenie. Pomagamy naszym klientom na każdym etapie postępowania karnego, zaczynając od działań przygotowawczych, a kończąc na czynnej sprawie sądowej. Staramy się zapewnić wsparcie klientowi i informować o podejmowanych działaniach w sprawie. Możemy też pełnić rolę pełnomocnika pokrzywdzonego.

Adwokat Szczecin sprawy karne - profesjonalna pomoc prawna

Należy pamiętać, że wybór prawnika, w momencie zatrzymania oskarżonego może należeć do osoby z jego otoczenia. Bardzo ważny jest szybki kontakt z aresztowanym i przekazanie mu informacji o przedstawionych zarzutach. Następnie należy wspólnie opracować plan działania. Najwyższym celem adwokata jest obrona interesów klienta oraz możliwe całkowite oczyszczenie go z winy. Do jego zadań należeć będzie:


 • analiza stanu prawnego klienta,
 • składanie wniosków dowodowych w imieniu zatrzymanego,
 • udział w posiedzeniach sądu w sprawie klienta,
 • przygotowanie klienta do udziału w sprawie karnej,
 • prowadzenie obrony na sali sądowej w sprawie karnej.

Należy pamiętać, aby pomoc prawna została udzielona jak najszybciej, szczególnie jeżeli doszło do zatrzymania. W toku postępowania rozstrzygane są czynności związane z procesem, które determinują kierunek dalszego obrotu sprawy. Kształtują także treść potencjalnych zarzutów oraz umożliwiają podjęcie działań w celu warunkowego umorzenia postępowania.

Adwokat Szczecin prawo karne - jak dzielą się sprawy?

Prawo karne to zespół przepisów, które normują odpowiedzialność prawną za dokonane działania, zagrożone karą. Czyny te należy podzielić według wskazanych zasad:

 • kryteria przedmiotowe,
 • zasady zastosowania,
 • waga dokonanego czynu zabronionego.

Pierwszy przypadek to sytuacja wystąpienia prawa karnego materialnego, procesowego, a także wykonawczego. Zakres materialny zawiera wszelkie czyny zabronione, procesowy opisuje sposoby postępowania, gdy doszło go popełnienia przestępstwa lub wykroczenia. Wykonawczy to natomiast metodologia przyznania kary.

Zasady zastosowania dzielą prawo karne na powszechne i indywidualne. Pierwszy podział wyraża zasady prawa, które obowiązują ogół obywateli. Drugi zaś opisuje odpowiedzialność, którą dotknięta jest określona grupa osób.

Ostatnie kryterium dotyczy prowadzenia postępowania o odmiennej wadze popełnienia czynu zabronionego. Zgodne z rodzajem postępowania potrzebne są odmienne działania w zakresie prawa karnego.

Adwokat prawo karne Szczecin - jakie czyny obejmuje?

Pomoc prawna w zakresie prawa karnego powinna być dostosowana do rodzaju popełnionego czynu zabronionego. Do najczęstszych spraw karnych należą:

 • warunkowe przedterminowe zwolnienie,
 • umorzenie grzywny oraz kosztów sądowych,
 • wydanie wyroku łącznego,
 • udzielenie zgody na wykonanie kary pozbawienie wolności w postaci dozoru elektronicznego,
 • odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności,
 • uchylenie tymczasowego aresztu.

Nasz adwokat w przypadku spraw karnych w Szczecinie i okolicach zapewnia pomoc na każdym etapie postępowania. Dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć najwyższej jakości usługę w zakresie prawa karnego. Priorytetem jest dla nas uzyskanie korzystnego wyniku sprawy i zadowolenie klienta.

Adwokat karny Szczecin - prawo po stronie obywatela

Postępowanie przygotowawcze obejmuje zebranie informacji oraz dowodów, które są związane z popełnionym czynem zabronionym. Oskarżony, przeciwko któremu gromadzone są te dowody ma prawo do skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Jakość przedstawionych dowodów ma bezpośredni wpływ na rodzaj wymierzonej kary. Sposób ich zbierania także ma znaczenie.

Warto pamiętać, że działania dowodowe nie zawsze wykonywane są zgodnie z prawem. Rewizja osobista czy przeszukanie to czynności, których wykonanie powinno odbyć się w ściśle określonych warunkach i przypadkach. Skuteczna obrona powinna wykazywać się znajomością nie tylko prawa karnego, ale także działań policji i organów sądownictwa.

Prawo karne obowiązuje wszystkich obywateli państwa. Taka sama sytuacja występuje w prawie do domniemania niewinności. Do momentu, aż sąd nie wyda decyzji potwierdzającej winę za czyn, klient jest osobą niewinną. W takim przypadku konieczna jest pomoc ze strony oświadczonego adwokata od spraw karnych. W momencie rozstrzygnięcia winy należy przedstawić wszystkie informacje, które mogą mieć znaczenie w określenie wymiaru kary.

Najlepsza obrona w sprawach karnych

Oskarżenie w zakresie prawa karnego to zawsze poważny zarzut. Nawet, gdy jesteś niewinny popełnionego czynu, pomoc ze strony profesjonalnego adwokata może okazać się nieunikniona. Prawnik pomoże Ci uniknąć potencjalnej kary, które może zostać wymierzona nawet w przypadku z pozoru błahej sprawy. Bardzo ważne jest, aby w trakcie procesu wykorzystać wszelkie dostępne środki, które mogą mieć wpływ w trakcie obrony w sprawach karnych.

Jako kancelaria z wieloletnim doświadczeniem, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom pomoc prawną na każdym etapie postępowania karnego. Reprezentujemy naszych klientów przed Sądem Najwyższym w nawet najbardziej skomplikowanych sprawach karnych. Wszystkie dowody, które mogą mieć wpływ na finalne rozstrzygnięcie sprawy zostaną przez nas przeanalizowane w przedstawione w sądzie terminowo. Zależy nam na tym, aby naszych klientów przeprowadzić przez proces, który zakończy się dla nich możliwe jak najkorzystniejszym rozstrzygnięciem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i usługami naszej kancelarii prawnej.

Nasi prawnicy Szczecin oferują także pomoc w takich kategoriach jak sprawy rodzinne, podział majątku wspólnego, prawo medyczne Szczecin oraz ogólna pomoc prawna w Szczecinie.

KONTAKT

Adres:

Wojciechowski & Stopa Adwokaci spółka cywilna
Al. Wojska Polskiego 29/15
70 – 473 Szczecin

Telefony:

tel: +48 91 4895830
tel: +48 91 4895831
tel. kom. +48 605 313 718

Fax i mail:

fax: +48 91 489 58 33
e-mail: kancelaria@wojciechowskistopa.pl