Sprawy o podział majątku w Szczecinie

Podział majątku

Adwokat podział majątku Szczecin - oferta kancelarii Wojciechowski&Stopa

Kancelaria adwokacka Wojciechowski i Stopa działa na terenie Szczecina od ponad dwudziestu lat. Specjalizujemy się w prawie rodzinnym, w związku z czym sprawy o podział majątku są dla nas codziennością. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by nasi klienci byli zadowoleni z przebiegu rozprawy. Zależy nam na osiąganiu wyznaczonych celów i ciągłym rozwoju. Nasze obszerne doświadczenie w zakresie spraw o podział majątku sprawia, że jesteśmy w stanie pomagać mieszkańcom Szczecina i okolic. Pragniemy dzielić się naszą wiedzą i kompetencjami prawniczymi, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie, dzięki czemu możemy przygotować najlepsze rozwiązania w danej sytuacji. Dokładamy wszelkich starań, by dogłębnie przeanalizować okoliczności towarzyszące procesowi, dzięki czemu nasza pomoc w tak skomplikowanych sprawach, jak te o podział majątku, jest nieoceniona.

Podział majątku - jak przebiega?

Podziału majątku wspólnego można domagać się jeszcze w trakcie rozprawy rozwodowej. Jednak zazwyczaj powoduje to opóźnienia, dlatego częstszą sytuacją jest osobne postępowanie dotyczące podziału majątku. Wszczyna się je po prawomocnym orzeczeniu rozwodu lub po ustaniu wspólności majątkowej na skutek zawarcia umowy o rozdzielności majątkowej. Wynika to z faktu, że w majątku wspólnym często znajdują przedmioty o które toczy się spór, bądź ciężko określić ich wartość.

Warto zaznaczyć, że umowny podział majątku może wystąpić jedynie w sytuacji, gdy byli małżonkowie są w stanie porozumieć się w kwestii majątku. Może zostać on dokonany w dowolnej formie, jednak gdy na majątek wspólny składa się na przykład nieruchomość, bądź przedsiębiorstwa - wymagana jest umowa przygotowana w formie aktu notarialnego.

W celu podzielenia majątku wspólnego Sąd najpierw ustala jego skład i wartość. Małżonkowie mają równe udziały w swoim majątku, a co za tym idzie - przysługuje im prawo do otrzymania połowy wspólnego majątku. Jednak istnieje szereg powodów, przez które jeden z partnerów może domagać się nierównych udziałów. Sąd ustalając podział majątku wspólnego musi wziąć pod uwagę stanowiska obu stron. W przypadku, gdy równy podział jest niemożliwy - Sąd może nakazać odpowiednią opłatę od jednego z małżonków, na rzecz drugiego, który otrzymał majątek o niższej wartości. Warto zaznaczyć, że Sąd oceniając w jakim stopniu każdy z partnerów przyczynił się do budowy majątku wspólnego, bierze również pod uwagę również nakład pracy przy wychowywaniu dzieci, bądź zajmowaniu się domem.

W przypadku spraw o podział majątku warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, która zwróci uwagę na wszystkie aspekty prawne i przeprowadzi przez ten proces. Również negocjacja z drugą stroną może być często niemożliwa bez pomocy prawnika. Obecność adwokata w czasie procesu sprawi, że wszystkie wymagane przez prawo procedury zostaną zachowane.

Podział majątku adwokat Szczecin - profesjonalna pomoc prawna

Doświadczony pełnomocnik ułatwi proces podziału majątku i profesjonalnie przygotuje do sprawy. Rozliczanie majątku byłych małżonków bywa niezwykle ciężkim zadaniem, które warto przekazać w ręce specjalisty. Bardzo często w takich sprawach ciężko jest zachować dystans emocjonalny - wówczas nieoceniona jest pomoc osoby postronnej, takiej jak adwokat. Pomoże on opanować emocje i skupić się wyłącznie na sprawie. Nasze doświadczenie w takich sprawach pomoże również uchronić się przed błędami procesowymi i skróci czas trwania sporu. Czasami błędy proceduralne mogą być nieodwracalne, dlatego należy wybrać odpowiedniego adwokata, który pomoże uniknąć takiej sytuacji. Również nasza wiedza merytoryczna i umiejętności argumentowania są niezwykle ważne. Nasze wieloletnie doświadczenie i kompetencje prawnicze sprawiają, że pomożemy klientom każdym etapie procesu. Wspólnie jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Nasz prawnik Szczecin może pomóc w takich kategoriach jak prawo rodzinne, a w tym sprawy rozwodowe oraz alimenty. Jeśli jest Ci potrzebna porada prawna w Szczecinie, zapraszamy do kontaktu.

KONTAKT

Adres:

Wojciechowski & Stopa Adwokaci spółka cywilna
Al. Wojska Polskiego 29/15
70 – 473 Szczecin

Telefony:

tel: +48 91 4895830
tel: +48 91 4895831
tel. kom. +48 605 313 718

Fax i mail:

fax: +48 91 489 58 33
e-mail: kancelaria@wojciechowskistopa.pl