Adwokat Szczecin sprawy rodzinne - prawnicy rodzinni w Szczecinie

Prawo rodzinne

Sprawy rodzinne Szczecin - oferta kancelarii Wojciechowski&Stopa

Reprezentujemy klientów w następujących rodzajach spraw z zakresu prawa rodzinnego:
 • w sprawach o rozwód,
 • w sprawach o podział majątku wspólnego,
 • w sprawach o uregulowanie kontaktów z dzieckiem,
 • w sprawach o wykonanie (egzekucję) kontaktów z dzieckiem,
 • w sprawach o ustalenie miejsca pobytu dziecka,
 • w sprawach o alimenty,
 • w sprawach o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa.
Posiadamy bardzo obszerne doświadczenie w wyżej opisanych sprawach.

Prawidłowe relacje rodzinne to dla wielu osób jedna z najważniejszych wartości w życiu. Kiedy dochodzi do ich zachwiania, często wywołuje to bardzo negatywne emocje. Obiektywna ocena sytuacji jest bardzo trudna, dlatego prawnik rodzinny jest odpowiednią opcją. Nasza kancelaria funkcjonuje na rynku już od dwudziestu lat. W tym czasie zdobyliśmy szerokie doświadczenie w zakresie pomocy prawa rodzinnego. Świadczymy profesjonalne usługi prawnicze, jednak do każdej sprawy staramy się podchodzić ze zrozumieniem i empatią. Jesteśmy w stanie zagwarantować w pełni profesjonalne podejście w skomplikowanych i stresujących przypadkach.

Adwokat do spraw rodzinnych Szczecin - trudne relacje rodzinne

Prawo rodzinne to dział, który obejmuje zagadnienia prawne związane z wewnętrznymi relacjami rodzinnymi. Przede wszystkim dotyczy ono spraw pomiędzy współmałżonkami. Skomplikowane relacje lub ich całkowite zaburzenie wymaga natychmiastowego działania. Kiedy konflikt znacząco wpływa na codzienne funkcjonowanie, więc często jest to moment na udanie się po pomoc prawną. Prawnik zajmujący się prawem rodzinnym pomoże ustalić warunki rozwodu i dojść do porozumienia, które zadowoli dwie strony. Należy pamiętać, że jest to bardzo delikatny obszar życia, ponieważ wymaga ingerencji w sferę osobistą. Decyzja o zakończeniu związku małżeńskiego wymaga złożenia wniosku, który w sposób rzetelny opisuje przesłanki o jego rozpadzie. Wyróżnia się przesłanki pozytywne, czyli trwały i całkowity rozpad związku małżeńskiego, które usystematyzowane są na trzech płaszczyznach. Są to więzy uczuciowe, fizyczne oraz gospodarcze. Rozwód nie zostanie rozstrzygnięty, jeżeli w jego konsekwencji ucierpią małoletni lub dobro wspólne.

Kiedy rozstanie następuje w otoczeniu konfliktu i kłótni, możliwe jest wystąpienie o rozwód z winy małżonka lub obojga stron. Jest to skomplikowana sytuacja, ponieważ wymaga przedstawienia konkretnych sytuacji, które wykażą, że strona wpłynęła na rozkład związku.

Adwokat Szczecin sprawy rodzinne - sprawy dotyczące małoletnich

Ustalenie władzy rodzicielskiej to kolejna sprawa, w której adwokat rodzinny w Szczecinie jest w stanie pomóc. Sytuacja dotyczy spraw, w których Sąd przyznaje, ogranicza lub odbiera władzę rodzicielską jednej ze stron postępowania. W momencie kiedy strony nie są w stanie dojść do porozumienia w zakresie kontaktów z dzieckiem, konieczna jest ingerencja prawna. Taka sprawa wiąże się też ze złożeniem wniosku o alimenty w Szczecinie. Sąd przyznaje je na rzecz małoletniego i powinny być one adekwatne względem jego potrzeb. Należy też uwzględnić możliwości finansowe zobowiązanej strony. Ustanowienie alimentów na rzecz małżonka także ma na celu zabezpieczenie interesów dziecka.

Adwokat sprawy rodzinne Szczecin - kompleksowa pomoc prawna

Nasz zakres usług obejmuje także podział majątku wspólnego. W tej sprawie należy sporządzić spis części majątku, które zostały nabyte w trakcie trwania związku małżeńskiego. Moment ustania związku może nastąpić jeszcze przed orzeczeniem rozwodu. Taka sytuacja ma miejsce, kiedy współmałżonkowie podpisali rozdzielność majątkową. Konieczne jest wymienienie wszystkich elementów majątku oraz przedstawienie proponowanego podziału między strony. Jako adwokaci zajmujący się prawem rodzinnym w Szczecinie pomagamy naszym klientom w stworzeniu takiego pisma. Nasze usługi obejmują także ustalenie nierównych udziałów w majątku. W takim przypadku muszą zostać spełnione pewne okoliczności, a należą do nich: przyczynienie się do powstania majątku w stopniu większym niż małżonek oraz istotne powody, które odwołują się do względów etycznych.

Adwokat od spraw rodzinnych Szczecin - profesjonalna usługi prawnicze

Wybór odpowiedniego adwokata do rozwiązania sprawy rodzinnej jest kluczowym wyborem. Najczęściej są to bardzo skomplikowane sprawy z udziałem dzieci, dlatego potrzebne jest podejście z dużą dozą empatii i wyczucia. Doświadczony adwokat nie tylko doskonale zna prawo rodzinne, ale też stara się poznać pełnię złożoności problemu oraz podjąć odpowiednie kroki prawne. Gwarantujemy kompleksową pomoc w zakresie prawa rodzinnego, taką jak:

 • sprawa o rozwód,
 • sprawa o podział majątku wspólnego,
 • sprawa o uregulowanie kontaktów z dzieckiem,
 • sprawa o wykonanie kontaktów z dzieckiem,
 • sprawa o ustalenie miejsca pobytu dziecka,
 • sprawa o alimenty,
 • sprawa o orzeczenie lub zaprzeczenie ojcostwa.

Czuwamy nad interesem naszego klienta na każdym etapie postępowania. Oferujemy wsparcie w trakcie rozpraw oraz pomiędzy nimi. Dbamy o dobro klienta w sprawach opiekuńczych i nie tylko. Każdy podjęty krok jest wcześniej uzgadniany z zainteresowanym tak, aby wszystko działo się za jego zgodną. Opracowujemy plan działania, który przyniesie najlepszy możliwy wynik.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprawy z zakresu prawa rodzinnego to nasza specjalizacja, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby pomóc w ich rozwiązaniu. Nasi adwokaci Szczecin oferują pomoc w takich kategoriach jak rozwody w Szczecinie oraz udzielają porady prawne w Szczecinie.KONTAKT

Adres:

Wojciechowski & Stopa Adwokaci spółka cywilna
Al. Wojska Polskiego 29/15
70 – 473 Szczecin

Telefony:

tel: +48 91 4895830
tel: +48 91 4895831
tel. kom. +48 605 313 718

Fax i mail:

fax: +48 91 489 58 33
e-mail: kancelaria@wojciechowskistopa.pl