Adwokaci rozwodowi Szczecin - pozwy i sprawy rozwodowe w Szczecinie

Rozwód Szczecin

Adwokat od rozwodów Szczecin - oferta naszej kancelarii

Kancelaria prawna Wojciechowski i Stopa działa na rynku od ponad dwudziestu lat. Specjalizujemy się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i medycznego, dzięki czemu mamy ogromne doświadczenie w tych dziedzinach prawa. Staramy się spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i zawsze osiągać zamierzone cele. Swoje usługi oferujemy na terenie Szczecina i okolic, dlatego jeśli szukasz prawników z tego miasta - nie mogłeś lepiej trafić.

Adwokat sprawy rozwodowe Szczecin - co należy wiedzieć?

Oferujemy swoją pomoc w sprawach rozwodowych na każdym etapie. Rozważając pozew o rozwód należy zacząć od wyboru odpowiedniego prawnika. adwokat Szczecin specjalizujący się w prawie rodzinnym ułatwi cały proces i zaproponuje najlepsze rozwiązania.

Istnieją następujące rodzaje rozwodów:

  • Rozwód bez orzekania o winie - posiada on wiele zalet i jest najszybszym sposobem na rozwiązanie małżeństwa. Orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie wymaga zgody obojga małżonków;
  • Rozwód z orzekaniem o winie - wymaga ustalenia przyczyn rozkładu pożycia małżeńskiego. Sąd po przeprowadzeniu postępowania orzeka, który z małżonków ponosi winę;
  • Rozwód z małoletnimi dziećmi - w tym przypadku Sąd ma obowiązek stwierdzić, czy pozew rozwodowy jest zgodny z dobrem dzieci;
  • Rozwód bez małoletnich dzieci;
  • Rozwód z podziałem majątku - ten rodzaj spraw rozwodowych jest bardzo skomplikowany pod względem prawnym. Polega on na określeniu, które składniki majątkowe należą do kogo;
  • Rozwód bez podziału majątku.

Prawnik rozwody Szczecin - pozew rozwodowy

Aby rozpocząć postępowanie rozwodowe należy złożyć pozew o rozwód. Powinien być on profesjonalnie sporządzony i dopasowany do indywidualnej sytuacji małżonka. Warto, by adwokat od spraw rodzinnych sporządził taki dokument. Wówczas pewne jest, że będzie on zawierał wszystkie niezbędne informacje. Ważne jest, by określić również rodzaj rozwodu. Doświadczony adwokat rodzinny udzieli również informacji na temat wszystkich niezbędnych do rozwodu dokumentach.

Pozew o rozwód składa się we właściwym sądzie okręgowym. Można to zrobić samodzielnie, jednak należy pamiętać o tym, że błędny lub wybrakowany pozew może zostać zwrócony przez Sąd. Takiej sytuacji pozwoli uniknąć dobry adwokat zajmujący się rozwodami w Szczecinie, który w dokumencie uwzględni wszystkie niezbędne informacje wraz z załącznikami. W każdym pozwie rozwodowym należy wyszczególnić czego wymaga się od sądu. Może być to powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej lub ustalenie kontaktów z dziećmi.

Adwokat rozwód Szczecin - kiedy potrzebny jest prawnik od rozwodów?

Prawnik rozwód Szczecin jest w stanie znacząco wpłynąć na przebieg procesu. Przede wszystkim sporządzi profesjonalny dokument i udzieli porady prawnej. W przypadku takiej konieczności - sformułuje odpowiedź na pozew, sporządzi dalsze pisma procesowe oraz stawi się na rozprawie rozwodowej wraz z klientem. Adwokat rozwodowy przyśpieszy również cały proces, ponieważ przygotowany przez niego pozew będzie pozbawiony błędów formalnych. Takie błędy mogą wydłużyć sprawę rozwodową o wiele tygodni.

Sam proces i oczekiwanie na orzeczenia rozwodu jest niezwykle stresujący. W czasie takiej sprawy dobry adwokat rozwodowy to podstawa. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zebrać pomocne argumenty i zwrócić uwagę na problematyczne kwestie. Na samym początku tej drogi wytłumaczymy klientowi całą mechanikę tego procesu, doradzimy najlepsze rozwiązania i dokonamy wszystkich formalności. Odpowiedni prawnik rozwodowy doradzi również jak zachowywać się w sądzie, podpowie na co zwrócić szczególną uwagę i jakie pytania mogą zostać zadane w czasie rozprawy. Tak ogromnym doświadczeniem i wiedzą mogą wykazać się kompetentni prawnicy w naszej kancelarii.

Adwokat Szczecin rozwody - dlaczego warto zdecydować się pomoc prawną?

Nasza kancelaria specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, więc od wielu lat prowadzimy sprawy rozwodowe na terenie Szczecina i okolic. Odpowiedni adwokat rozwodowy w Szczecinie zapewni równowagę sił i bezproblemowe przejście przez cały proces. Bardzo często rozprawy rozwodowe mogą nieść za sobą daleko idące konsekwencje, takie jak obowiązek alimentacyjny. Nie należy podchodzić do sprawy lekceważąco i zdecydować się na profesjonalne doradztwo prawne. W szczególnych przypadkach proces rozwodowy można w całości przekazać pełnomocnikowi, dzięki czemu unikniesz spotkania z byłym małżonkiem.

Współpraca z nami zdejmuje z klienta ogromny ciężar psychiczny, który jest nieodłącznym elementem każdego rozwodu. Ważne jest, by adwokat rozwodowy cechował się empatią i zrozumieniem. Dla nas również jest to bardzo ważne, dlatego przede wszystkim nie oceniamy i staramy się pomagać naszym klientom najlepiej jak jest to możliwe.

Rozwód adwokat Szczecin - nasze doświadczenie

W przypadku niesatysfakcjonującego orzeczenia adwokat rozwodowy będzie w stanie obiektywnie stwierdzić, czy warto odwoływać się od wyroku. Realna i sprawiedliwa ocena doświadczonego prawnika jest w takim momencie na wagę złota - ponieważ w przypadku bezskutecznej apelacji poniesiesz koszty procesu. Przez ponad dwadzieścia lat funkcjonowania na rynku przeprowadziliśmy wiele spraw rozwodowych, dzięki czemu zyskaliśmy biegłość w procesach o rozwód. Wiele osób postanawiających bronić się samodzielnie, zapomina o wielu ważnych kwestiach, takich jak na przykład prekluzja dowodowa. Polega to na tym, że w pierwszym piśmie procesowym musimy uwzględnić wszystkie dowody.

Doświadczony adwokat jest świadomy, w jaki sposób sprawa rozwodowa powinna zostać poprowadzona, by postępowanie sądowe się nie przeciągało. W przypadku spraw alimentacyjnych wybór odpowiedniego prawnika może sprawić, że świadczenie alimentacyjne będzie wypłacane już w czasie rozprawy. Ponadto, pomoże w wykazaniu rzeczywistej sytuacji finansowej strony przeciwnej.

Codziennie wykorzystujemy nasze obszerne doświadczenie w zakresie prawa rodzinnego do rozwiązywania spraw rozwodowych. Naszym priorytetem jest to, by szybko i bezproblemowo przeprowadzić Cię przez proces rozwodu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sprawy rozwodowe bywają naprawdę ciężkie - dlatego staramy się robić wszystko, by zapewnić klientowi najwyższy komfort. Jeśli zdecydujesz się nam zaufać - przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy procesu i dołożymy wszelkich starań, by osiągnąć wyznaczony cel. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Oferujemy pomoc w przypadku innych kategorii takich jak alimenty w Szczecinie, podział majątku, a także ogólne porady prawne Szczecin.

KONTAKT

Adres:

Wojciechowski & Stopa Adwokaci spółka cywilna
Al. Wojska Polskiego 29/15
70 – 473 Szczecin

Telefony:

tel: +48 91 4895830
tel: +48 91 4895831
tel. kom. +48 605 313 718

Fax i mail:

fax: +48 91 489 58 33
e-mail: kancelaria@wojciechowskistopa.pl