Prawnicy od spraw medycznych w Szczecinie

Prawo medyczne

Prawo medyczne Szczecin - kancelaria z bogatym doświadczeniem

Świadczymy kompleksową pomoc prawną w sprawach z zakresu prawa medycznego.

Posiadamy wieloletnie i obszerne doświadczenie w:
  • reprezentowaniu lekarzy i pozostałego personelu medycznego w sprawach o przestępstwa określone w art. 150, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 157a, 160, 161 i 162 kodeksu karnego,
  • reprezentowaniu lekarzy i pozostałego personelu medycznego w sprawach cywilnych o odszkodowanie i zadośćuczynienie,
  • reprezentowaniu lekarzy w postępowaniach w przedmiocie odpowiedzialności za naruszenie zasad etyki lekarskiej przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej oraz przed sądami lekarskimi działającymi przy okręgowych izbach lekarskich jak i przed Naczelnym Sądem Lekarskim,
  • stałej obsłudze prawnej podmiotów prowadzących działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług medycznych, w tym przygotowywanie umów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wsparcie w zakresie wykonania umowy przez konrahenta, opiniowanie umów, wprowadzanie i kontrolę standardów prawnych w zakresie prowadzenia prywatnej praktyki medycznej, pomoc w rozwiązywaniu sporów powstałych na tle wykonywania umów, przygotowywanie umów o pracę lub umów o świadczenie usług, doradztwo w zakresie zakończenia zatrudnienia lub współpracy z kontrahentem, doradztwo we wszelkich sprawach związanych z codziennym stosowaniem przepisów prawa medycznego oraz zasad etyki zawodowej lekarza, pomoc w wyborze właściwej do potrzeb i oczekiwań formy prowadzonej działalności gospodarczej oraz w zmianie tej formy.

Jako że prawo medyczne wiąże się z ochroną zdrowia i życia człowieka, w sprawach prawnych dotyczących tego zakresu zdecydowanie zaleca się korzystanie z usług doświadczonych specjalistów. Doradztwo oraz pomoc prawników zapewni poczucie, że sprawą zajmują się profesjonaliści, którzy wiedzą co robią. Jest to niezwykle istotne, gdyż podczas postępowania prawnego trzeba zachować trzeźwy umysł i brać pod uwagę wiele okoliczności. Usługi prawne w zakresie prawa medycznego powinny być prowadzone z nastawieniem na dobro oraz zdrowie klienta.

W naszej kancelarii zatrudniamy prawników mających szeroki zakres wiedzy w sektorze prawa medycznego. Prawo medyczne jest jedną z głównych specjalizacji naszej kancelarii adwokackiej. Możemy poszczycić się bogatym doświadczeniem jeśli chodzi o prowadzenie spraw z zakresu prawa medycznego. W naszej ofercie znajduje się kompleksowa obsługa prawna spraw dotyczących świadczeń zdrowotnych, błędów medycznych, odszkodowań związanych z nieprawidłowym przeprowadzeniem leczenia oraz zabiegami medycyny stomatologicznej i estetycznej naruszającymi prawa pacjenta. W każdą powierzoną sprawę wkładamy pełne zaangażowanie. Bronimy praw pacjentów oraz lekarzy i asystujemy w odpowiednim przygotowywaniu dokumentacji medycznej.


Specjalistyczna pomoc prawna w sprawach z sektora ochrony zdrowia

W naszej kancelarii adwokackiej reprezentujemy lekarzy i pielęgniarki przed sądem lekarskim. Oferujemy profesjonalną pomoc prawną dla personelu medycznego w Izbie Lekarskiej w sprawie postępowania dyscyplinarnego. Prawnicy zatrudnieni w naszej kancelarii zapewniają specjalistyczną analizę prawną oraz możliwość zlecenia prywatnej opinii biegłego z wybranego zakresu medycyny. Ponadto wieloletnie doświadczenie naszych prawników pozwala im prowadzić profesjonalne negocjacje przedsądowe z udziałem drugiej strony, czyli np. przedstawicielem zakładu opieki zdrowotnej, pacjentem, albo przedsiębiorstwem ubezpieczeniowym. Zapewniamy również profesjonalną reprezentację podczas postępowania sądowego powszechnego lub dyscyplinarnego. A jeśli sprawa karna trafi do postępowania przygotowawczego do Policji lub prokuratury, również oferujemy usługi profesjonalnej reprezentacji. Nasza kancelaria prawna Szczecin oferuje pomoc w takich kategoriach jak prawo rodzinne, podział majątku, sprawy karne oraz ogólna pomoc prawna.

KONTAKT

Adres:

Wojciechowski & Stopa Adwokaci spółka cywilna
Al. Wojska Polskiego 29/15
70 – 473 Szczecin

Telefony:

tel: +48 91 4895830
tel: +48 91 4895831
tel. kom. +48 605 313 718

Fax i mail:

fax: +48 91 489 58 33
e-mail: kancelaria@wojciechowskistopa.pl